Arama

Edam Peyniri

Üretici firma: Karpuzoğlu
Edam peyniri Hollanda’nın en çok tüketilen ve en meşhur peynir çeşitlerinden biridir.Farklı lezzetleri denemek için tercih edilebilecek en güzel yiyeceklerden biri olan peynirler arasında şüphesiz Edam peyniri gelir.
30,00 ₺
i h

Edam Peyniri

Edam peyniri Hollanda’nın en çok tüketilen ve en meşhur peynir çeşitlerinden biridir.Farklı lezzetleri denemek için tercih edilebilecek en güzel yiyeceklerden biri olan peynirler arasında şüphesiz Edam peyniri gelir. 14. ve 18. yüzyıllar arasında popülerleşmiş olan bu peynir adını Hollanda’da bulunan Edam kasabasından alır.Edam peyniri yarı sert bir kıvama ve tuzlu bir tada sahiptir.

Edam peyniri diğer geleneksel peynirlere nazaran yağ oranı daha düşüktür.Ortalama yağ oranı %28 oranındadır.Ayrıca %25 oranında protein içeriğine sahiptir.Diğer peynirlere göre kıyaslandığında neredeyse kokusuzdur.

İnek sütünden elde edilen Edam Peyniri tazeyken oldukça yumuşak bir kıvama sahiptir.Zaman geçtikçe olgunlaşması halinde aroması daha keskin bir hal alır ve içerisinde küçük küçük çatlaklar oluşmaya başlar.

Taze meyveler ile birlikte tüketilebileceği gibi tatlılarda da kullanılabilen Hollanda Peyniri,tariflerinize dokusu ve aroması ile lezzet katıyor.

0.0 0
Kendi görüşünü yaz Close
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir
*
*
  • Kötü
  • Mükemmel
*
*
*
Ürün Etiketleri